Wielkimi krokami zbliża się zakończenie projektu „Język polski – lubię to!” finansowanego przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach oraz przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”. Za nami już cykliczne warsztaty prowadzone przez studentów Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w trzech gimnazjach znajdujących się na terenie naszej gminy – w Iwanowicach, Sieciechowicach i Grzegorzowicach, a także konkursy towarzyszące. Co przed nami? Przede wszystkim spotkanie finałowe i – mamy nadzieję – dalsza działalność naszej Młodzieżowej Poradni Językowej. Jeśli są Państwo zainteresowani współpracą z nami, proszę poświęcić chwilę na przeczytanie poniższego plakatu.

poszukiwanyposzukiwana

Już 27 października 2017 roku w Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Grzegorzowicach odbędzie się wielki finał programu. Spotkanie rozpoczniemy od „Gminnego Turnieju Wiedzy” i dyktanda „Złote pióro”. Następnie wysłuchamy wykładu pt.  „Gry wideo jako nowa literatura?”, który wygłosi dr Tomasz Z. Majkowski, adiunkt Katedry Antropologii Literatury i Badań Kulturowych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Potem młodzież weźmie udział w warsztatach filmowych, które poprowadzi Zbigniew Masternak, polski prozaik, autor scenariuszy filmowych i piłkarz. Na zakończenie spotkania zostaną wręczone nagrody zespołom, które przygotowały najlepsze filmiki w ramach konkursu „Język w obiektywie”, a także osobom, które najlepiej poradziły sobie w trakcie turnieju wiedzy i dyktanda.

plakat-na-final

Wszystkich pasjonatów języka polskiego zapraszamy do Grzegorzowic na godzinę 9.00. Prosimy zainteresowane osoby o zapoznanie się z regulaminami „Gminnego Turnieju Wiedzy” oraz dyktanda „Złote Pióro”. A uczestników konkursów już teraz zapraszamy do wnikliwego przejrzenia naszej strony – to z pewnością przyda Wam się w trakcie zmagań. Powodzenia!

regulamin-dyktando

regulamin-turniej-wiedzy