Kropki, kreski i ogonki już raz były bohaterami notki –  mały wielki ogonek. Teraz jednak nadarzyła się okazja, by jeszcze raz o nich wspomnieć.

Jak wiecie, Młodzieżowa Poradnia Językowa jest prowadzona przez gimnazjalistów z terenu gminy Iwanowice. Otóż nasi młodsi koledzy z sąsiedniej miejscowości, a konkretnie piątoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Widomej, brali udział w konkursie na reklamę organizowanym przez Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w ramach obchodów Miesiąca Języka Ojczystego. Wymyślona przez nich reklama znaków diakrytycznych znalazła się na drugim miejscu, zaraz za filmikiem zachęcającym do poprawnego stosowania przecinków, którego autorem byli szóstoklasiści z tej samej szkoły.

Zainteresowani? Koniecznie zajrzyjcie tutaj i zastosujcie się do zaleceń dra Szymona!