Młodzieżowa Poradnia Językowa ma zaszczyt przedstawić wyniki konkursów organizowanych w ramach projektu „Język polski – lubię to!” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w programie „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2016” oraz środków Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach.

Prace zostały przygotowane przez uczniów Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Grzegorzowicach, Gimnazjum w Gminnym Zespole Szkół w Iwanowicach oraz Gimnazjum przy Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w Sieciechowicach.

Kto wygrał? Oto wyniki przedstawione w formie sketchnotki, a pod grafiką – także w formie tradycyjnej. wyniki konkursów

W konkursie na „MEM językowy” miejsca na podium zajęli:

miejsce I – Martyna Hulist, Sieciechowice;

miejsce II – Przemysław Seweryn, Sieciechowice;

miejsce III – Patryk Radłowski,  Sieciechowice.

W „Trójboju językowym” w konkursie na „Suchar polonistyczny” zwyciężyli:

miejsce I – ex aequo Izabela Glanas, Grzegorzowice,  Karolina Motyka, Grzegorzowice;

miejsce II – ex aequo Barbara Kurbiel, Iwanowice, Alicja Czekaj, Sieciechowice;

miejsce III – Izabela Fundament i Patrycja Gumula, Iwanowice.

Najlepsze „Wierszyki reklamowe” ułożyły:

miejsce I – Katarzyna Bańka, Iwanowice;

miejsce II – Alicja Czekaj, Sieciechowice;

miejsce III – Julia Pieczyrak, Grzegorzowice .

Najzabawniejsze „Rysunki do homonimów” wykonali:

miejsce I – Kinga Kielian, Iwanowice;

miejsce II – Eryk Kaźmierczak, Iwanowice.

Nagrody będzie można odebrać w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach w terminie od 1 sierpnia do 9 września 2016 roku. Zwycięskie prace będą stopniowo umieszczane na naszej stronie internetowej, a także na fanpage’u na Facebooku: https://www.facebook.com/mpj.edu/, więc już teraz zapraszamy do częstego zaglądania, bo będzie na co popatrzeć.

Dziękujemy autorom wszystkich prac, a zwycięzcom gratulujemy naprawdę świetnych pomysłów.